skip to Main Content

Müşteriler Kimlerdir?

Mağazamızdan ya da Whatsapp hattımız üzerinden alışveriş yapan herkes bu grupta yer alır. Toplam sipariş miktarı 5500 TL altında kalan yeni iş birlikçilerimizdir.

Bu gruptaki müşteriler; genellikle ya kendi web sitesini tasarlamaya çalışan ya da yeni tanıştığımız kişi ya da ajanslardır. Lifetime diye sattığımız ürünler dışında kalan ürünleri bu müşteriler 1 yıl kullanım hakkıyla sahip olurlar ve satın almalarının üzerinden 1 yıl geçtiğinde aynı ürünler için lisans yenileme ücreti öderler.

Bir yıl sonra, yaptığımız hatırlatmaya rağmen yenileme ödemesini alamadığınız lisansları iptal etmekteyiz. Bu iptaller genellikle web sitelerin bozulmasın neden olmazlar ama bu ürünler artık gelecek güncellemeleri alamaz ve eninde sonunda sitenin hata vermesine ya da kapanmasına neden olurlar.

Sıklıkla Yaptığınız Bu Hatayı Yapmayın!

Müşterilerimin sıklıkla bu hatayı yaptığını görüyorum. Lütfen aşağıdaki konuları gözden geçiriniz.

1 Yıllık Ürünü Müşterinize Lifetime Gibi Anlatmayın

Satın aldığınız bu ürünlerin kullanım süresinin 1 yıl olduğunu bilmektesiniz. Teslim ettiğiniz web tasarım projelerinde müşterinize, yaptığınız tasarımda kullandığınız ürünlerin premium ürünler olduğunu ve her yıl yenilenmesi gereken ödemeleri olduğunu işin pazarlığını yaptığınız aşamada söylemeyi unutmayın. .

Her Yıl Yenileme Ödemesi Alın, Kendinize Yeni Bir Gelir Yaratın

Websitemiz üzerinden aldığınız ürünlerin sadece 3-5 tanesinin 1 website için yıllık lisans maliyeti 300 ila 500$ arasında değişmektedir. Müşterinize “bu tasarımda kullandığımız ürünlerin yazılım maliyeti yıllık 450 USD, ama siz bu ürünler için bizimle çalıştığınız sürece sadece XXX TL ödeyeceksiniz” demelisiniz.

VIP ve Elit Paketlerimizi İnceleyiniz

VIP ya da Elit pakedimize sahip olduğunuzda; bu ürünleri satın aldıktan 1 yıl sonra bize yeniden ödemeye yapmayacağınız için, müşterinizden alacağınız bu lisans yenileme ödemesi size artı bir kar olarak destek olacaktır. Şahsen ben tüm tasarladığım web sitelerde bu şekilde çalışıyor, her yıl yıllık yenileme ödemesi alıyorum. Bir çok kişinin böyle çalışmadığını gördüğüm için bu konuyu sizlerle paylaşmak istedim.

Yeniden Lisanslama Ücreti

Sunduğumuz ürünlerde sıklıkla karşılaştığımız ve bize oldukça zaman kaybettiren konu, ürünlerin lisanslarının kaybedilmesidir. Çoğunlukla ya sunucu değiştirdiğiniz, ya sitenizi resetlediğiniz ya da yanlışlıkla sizlere tanımlanan lisansların silinmesine neden olmaktasınız.

Piyasada bu ürünleri orijinal olarak bizim gibi satan yeterli satıcı yok ve bu satıcılar dahi bu gibi durumlarda telafi lisanslaması yapmamaktalar. Her iki tarafın; yani sizin ve bizim mağdur olmaması için bu gibi durumlarda sembolik bir yeniden lisanslama ücreti talep edilecektir.

Lifetime kullanım olanağına sahip olduğunuz ürün ya da ürünlerin lisansını herhangi bir nedenle kaybederseniz, yeniden lisanslama için aşağıdaki ücretleri ödeyerek yeniden lisanslama talep edebilirsiniz:

  • 1 ürün için 30 TL,
  • 2-3 ürün için 60 TL,
  • 4-5 ürün için 100 TL ve
  • 6+ ürün için 150 TL

yeniden lisanslama ücreti talep edilecektir.

Ara
WeCreativez WhatsApp Support
Online Hızlı Sipariş
👋 Selam, Ben Fatih Özün