Sunucudaki Gizli Dosyaları Görüntüleme

Sunucudaki Gizli Dosyaları Görüntüleme

Bu yazı; sunucumuzda kimi zaman güncellemek istediğimiz ama girdiğimizde bir türlü görüntüleyemediğimiz .htaccess, .user.ini ve php.ini dosyalarını nasıl görüntüleyebileceğimizi öğreneceğiz.

Bu durum bir hata değildir. Sunucu ayarlarımızda bu dosyaların görüntülenmesi kapatılmış olduğundan görüntüleyemiyoruz. Şimdi gelin “Sunucudaki gizli dosyaları nasıl görüntüleyebilirim? onu öğrenelim.

Bu yazı Linux-Cpanel kullananlar için yazılmıştır.

Adım 1: Cpanel’e giriş

“siteniz.com/cpanel”  adresinden panelimize giriyoruz.

Cpanel Giriş

Adım 2: Ayarları Değiştirme

Paneliniz açıldıktan sonra sağ üst köşede yer alan Ayarlar butonuna basıp, ardından karşımıza gelen popup pencere içerisinden “Gizli Dosyaları Göster” seçeneği seçip Kaydet (Save) diyoruz.

cpanel ayarlar

Adım 3: Kontrol – Dosya Yöneticisi

İşlemlerimizi tamamladık. Şimdi göremediğimiz dosyaları bir ziyaret edelim. Panelimiz anasayfasında yer alan Dosya Yöneticisi‘ni tıklayalım.

Adım 4: Kontrol – Sonuç

Aşağıda da göreceğiniz üzere artık gizli dosyalarımızı görebiliyoruz.

gizli dosyaları görüntüleme

Bir başka yazımızda görüşmek üzere. Esen kalınız.

Webdeyeral

Haber Bültenime Katıl

Yakında paylaşmaya başlayacağım website tasarımı yapmak için bilinmesi gerekenler konulu paylaşımlarımdan haberdar olmak isterseniz içerik bültenime ücretsiz abone olabilirsiniz.

Diğer Yazılar

Teklif İsteği Göndermeden Önce

Benim Sizden Bir Ricam Var

Lütfen teklif talebinde bulunmadan, öncelikle hizmet sayfalarımı inceleyip, web tasarım fiyatlarım hakkında bilgi sahibi olunuz.

Tüm diğer sorularınız için İletişim sayfamda bana ulaşabileceğiniz bilgilerimi bulabilirsiniz. İletişime geçmek için çekinmeyiniz.