phpMyAdmin SQL Yedek Alma

phpMyAdmin SQL Yedek Alma

phpMyAdmin SQL Yedek Alma

Bu yazımızı yakında yayımlayacağım “WordPress Site Nasıl Taşınır?” adlı makaleme yardımcı olması için yazıyorum. Şimdi gelin phpMyAdmin SQL Yedek Alma nasıl yapılır görsel örnekleri ile anlatalım. Cpanel Dosya Yedekleme için tıklayınız.

Adım 1 – Cpanele Giriş

siteniz.com/cpanel adresinden Cpanel‘e kullanıcı adınızı ve parolanızı yazarak giriş yapıyoruz.

step01-cpanel-login

Adım 2 – phpMyAdmin’e Giriş

Websitenize ait tüm veritabanlarına phpMyAdmin üzerinden erişebiliriz. phpMyAdmin’i seçip devam ediyoruz.

Adım 3 – Yedeklenecek MySQL’in Seçilmesi

Aşağıda da görüleceği üzere sunucumuzda daha önce oluşturduğumuz veritabanları sol panelde görünmektedir. Yedeğini alacağımız MySQL veritabanının üzerini bir kere tıklıyoruz.

Adım 4 – SQL’i Export Etme

MySQL’imizi bir önceki adımda seçtiğimizde karşınıza aşağıdaki gibi, sql veritabanımız içerisinde yer alan tabloları görünecektir. Şimdi yapmamız gereken üst menüde yer alan EXPORT (Dışarı Aktar) butonuna tıklamak…

Adım 5 – SQL’imiz İniyor…

Çıkan sayfada hiçbir değişiklik yapmadan GO butonunu tıklıyoruz ve MySQL veritabanımız bilgisayarımıza inmeye başladığını göreceksiniz.

İşlemlerimiz tamamlandı. SQL’inizin hayrını görünüz. Aklınıza takılan konularda yorum eklemeyi ihmal etmeyiniz.

İyi günler dileklerimizle,

Webdeyeral

Haber Bültenime Katıl

Yakında paylaşmaya başlayacağım website tasarımı yapmak için bilinmesi gerekenler konulu paylaşımlarımdan haberdar olmak isterseniz içerik bültenime ücretsiz abone olabilirsiniz.

Diğer Yazılar

Teklif İsteği Göndermeden Önce

Benim Sizden Bir Ricam Var

Lütfen teklif talebinde bulunmadan, öncelikle hizmet sayfalarımı inceleyip, web tasarım fiyatlarım hakkında bilgi sahibi olunuz.

Tüm diğer sorularınız için İletişim sayfamda bana ulaşabileceğiniz bilgilerimi bulabilirsiniz. İletişime geçmek için çekinmeyiniz.