Outlook Eposta Kurulumu

Outlook Eposta Kurulumu

Outlook Eposta Kurulumu

Bu yazımızda Outlook Eposta Rehberi yazı dizimizin ilki olan Outlook Eposta Kurulumu‘nu anlatacağız. Kurulumumuzu IMAP olarak yapacağız. İhtiyacımız olan bilgiler aşağıdaki gibidir.

Outlook Eposta Kurulumu İçin Gerekenler

Toplam işlem süresi 1 dakikadır. Yazının uzun olması gözünüzü korkutmasın. Eposta adresimizi Outlook‘a ekleyebilmemiz için ihtiyacımız olan Güvenli SSL/TLS Ayar Bilgileri aşağıdaki gibidir. Anlatımda kurulumunu yapacağımız eposta adresimin bilgilerini ben aşağıya ekliyorum. Siz, kendi bilgilerinizi kullanarak işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu bilgileri bilmiyorsanız, internet sağlacınızdan (hosting firmanız) bu bilgileri isteyebilirsiniz.

  • Eposta Adresimiz: bilgi@webdehaber.net
  • Eposta Parolamız: **********
  • Gelen Eposta Sunucu Adresi: srvc229.trwww.com
  • Giden Eposta Sunucu Adresi: srvc229.trwww.com
  • Gelen Eposta IMAP Port Numarası: 993
  • Giden Eposta SMTP Port Numarası: 465

Outlook Eposta Kurulum Adımları

Bilgisayarımızda kurulu olan Microsoft Outlook’u açıyoruz ve aşağıdaki karşılama ekranıyla karşılaşıyoruz. Araçlar menüsünden Hesap Ayarları seçimini yapıyoruz.


Karşımıza gelen pencerede E-Posta tabını tıklıyoruz ve Yeni seçeneğini seçiyoruz.


Karşımıza çıkan pencerede hiçbir bilgiyi doldurmadan sol alt köşede bulunan “Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır” kutucuğunu işaretleyip İleri butonunu seçiyoruz.


Karşımıza gelen pencereden “Internet E-posta” seçimini yapıp İleri butonunu seçiyoruz.


Kullanıcı Bilgileri, Sunucu Bilgileri ve Oturum Açma Bilgileri‘ni daha önce yukarıda belirtmiştik. Bu bilgileri aşağıda gördüğünüz gibi dolduruyoruz, Parolayı Anımsa kutusunu işaretleyip Diğer Ayarlar butonunu seçiyoruz.


Karşımıza gelen penceredeki Gelen Sunucu tabını seçiyoruz ve ayarlarımızı aşağıdaki gibi yapıyoruz.


Daha sonra Gelişmiş tabını seçiyoruz ve daha önce sahip olduğumuz bilgilerden yararlanarak aşağıdaki gibi doldurup Tamam butonunu seçiyoruz.


Hesap Ayarlarını Sına…” butonunu tıklıyoruz ve Outlook bu ana kadar yaptığımız adımlarda kullandığımız bilgilerle Eposta hesabımızın eposta gönderip göndermediğini test edecektir.


Aşağıda görüldüğü üzere tüm ayarlarımızı başarılı bir şekilde yaptık ve Outlook eposta hesabımızla başarılı bir şekilde oturum açtığını ve bir sınama epostasını gönderdiğini bize söylüyor. Kapat butonunu seçiyoruz.


İleri butonunu seçiyoruz.


Tebrikler! Eposta kurulumunu başarıyla tamamladınız. Son butonunu seçiyoruz.


Kapat butonunu tıklıyoruz.


Gördüğünüz üzere kurulumu başarıyla tamamladık. Hadi hayırlı olsun!


Kendi siteniz uzantılı epostalar haricinde eğer adinizsoyadiniz@outlook.com uzantılı bir eposta almak isterseniz buradan outlook eposta hesabınızı açabilirsiniz.

Outlook ile ilgili diğer yazılarımız yakın zamanda eklenecektir. Faydalı olması dileklerimizle. Eğer bu yazı vesilesiyle Eposta kurumunuzu başarıyla yaptıysanız yazımıza bir yorum eklemenizi rica ediyoruz.

İyi günler dileklerimizle,

Webdeyeral.

Haber Bültenime Katıl

Yakında paylaşmaya başlayacağım website tasarımı yapmak için bilinmesi gerekenler konulu paylaşımlarımdan haberdar olmak isterseniz içerik bültenime ücretsiz abone olabilirsiniz.

Diğer Yazılar

Teklif İsteği Göndermeden Önce

Benim Sizden Bir Ricam Var

Lütfen teklif talebinde bulunmadan, öncelikle hizmet sayfalarımı inceleyip, web tasarım fiyatlarım hakkında bilgi sahibi olunuz.

Tüm diğer sorularınız için İletişim sayfamda bana ulaşabileceğiniz bilgilerimi bulabilirsiniz. İletişime geçmek için çekinmeyiniz.