Outlook Email Yedekleme Nasıl Yapılır?

Outlook Email Yedekleme Nasıl Yapılır

Outlook Email Yedekleme

Bu yazımızda Outlook EMail Yedekleme nasıl yapılır inceleyeceğiz. Kurumsal E-Posta kullanmıyorsanız kullanmakta olduğunuz posta hesabınızın kısıtlı bir limiti olacaktır. Genellikle bu limit 250MB olmakta olup, yükseltilememektedir. Kimi zaman epostalarınızı yedeklemek isteyebilirsiniz. Peki emailler nasıl yedeklenir?

Outlook Eposta Yedekleme

Outlook’un hangi sürümünü kullandığınız pek farketmez. Aşağıda anlattığımız yöntem tüm sürümler için geçerlidir. Eposta hesabınız içerisindeki tüm e-postalarınızı yedeklemek için aşağıdaki adımları izleyiniz:

Microsoft Office Outlook veri dosyasını yedeklemek için:

  1. Dosya menüsünden Al ve Ver‘e tıkla
  2. Dosyaya Ver seçeneğini seçip, ileriye tıkla ve ardından Kişisel Klasör Dosyası (pst)‘i seçip ilerleyin.
  3. Yedeklemek istediğiniz eposta hesabınızı seçip ardından Alt klasörlerle birlikte kutucuğunu işaretleyip ileri‘ye tıkla ve bir sonraki pencerede Gözat a tıklayınız.
  4. Bu belgeyi istediğiniz yere, istediğiniz isimle kaydediniz. Sihirbazı bitirmek için Son kutusuna tıkla.
  5. Çıkan pencerede Outlook yedek dosyasına parola belirleyebilirsiniz. Tamam‘a tıklayınca yedek alma işlemi başlyacaktır.

Haber Bültenime Katıl

Yakında paylaşmaya başlayacağım website tasarımı yapmak için bilinmesi gerekenler konulu paylaşımlarımdan haberdar olmak isterseniz içerik bültenime ücretsiz abone olabilirsiniz.

Diğer Yazılar

Teklif İsteği Göndermeden Önce

Benim Sizden Bir Ricam Var

Lütfen teklif talebinde bulunmadan, öncelikle hizmet sayfalarımı inceleyip, web tasarım fiyatlarım hakkında bilgi sahibi olunuz.

Tüm diğer sorularınız için İletişim sayfamda bana ulaşabileceğiniz bilgilerimi bulabilirsiniz. İletişime geçmek için çekinmeyiniz.