Neden bir websiteye sahip olmalısınız?

neden-bir-websiteye-sahip-olmalisiniz-2

“Eğer yaptığınız iş internette yer almıyorsa, o halde iş dünyasının dışında kalacaksınız demektir”

Microsoft’un kurucusu Bill Gates bu sözü söylerken dalga geçmiyordu!

İster bireysel olun, ister kurumsal; kendinizi muhtemel müşterilerinize tanıtmanın en kolay ve ekonomik yolu bir websiteye sahip olmaktır. Özellikle firma sahiplerini düşündüğümüzde; şirketiniz hakkında faydalı bilgileri, hizmetlerinizi, iletişim bilgilerinizi, referanslarınızı, birlikte çalıştığınız firmaları vb. kısacası size dair ne varsa müşterilerinize ulaştırabileceğiniz en etkili iletişim mecrası bir websitedir.

Nasıl Bir Web Siteniz Olmalı?

Web siteniz GÜNCELLENEBİLİR olmalı

İşleriniz, hizmetleriniz ticari hayatınız boyunca değişiklikler gösterebileceğini ya da yeni ürünler ve hizmetler sunabileceğinizi düşünürsek güncelleme imkanına sahip olan bir website en doğru tercih olacaktır. Güncelleme imkanı olmayan sitelerde, sonradan yapmak istediğiniz değişiklikleri HTML yazılım dilini bilmiyorsanız yapamazsınız. Ama kendinize ait yönetim paneli olan, istediğiniz değişiklikleri kod bilgisine gerek duymadan, kolaylıkla yapabileceğiniz bir website size hem zamandan hem de fiyattan tasarruf sağlayacaktır. (Yaptığımız tüm siteler yönetim paneline sahiptir ve güncellenebilir)

Web siteniz RESPONSİVE olmalı

Responsive tasarım duyarlı tasarımdır. Tasarımın; tablet, cep telefonu ve bilgisayarlardan ziyaret edildiğinde, ziyaret edilen cihazın ekran çözünürlüğüne göre otomatik olarak kendini yeniden boyutlandırması anlamına gelir. Kullanıcıya çok büyük kolaylık sağlar.  Responsive tasarıma sahip websiteler, eğer Google arama motorunda mobil cihazlar ya da tabletlerle arama yapılıyorsa arama sonuçlarında öncelikli listelenir. Çünkü Google, arama yapan kullanıcının hangi cihazı kullandığını bilir. (Yaptığımız tüm siteler RESPONSİVE’dir. Portfolyomuzdaki müşteri sitelerini cep telofonunuzla ziyaret ederek test edebilirsiniz )

Web siteniz GÜNCEL olmalı

Websitenizin içeriği güncel olmalı. Asansör firması olduğunuzu düşünelim. Örneğin; kalite belgelerinizin son geçerlilik tarihi geçti ise hemen sitenizden kaldırmalısınız. Apartmanlarındaki asansörü yenilemek üzere firma arayışında olan kişiler websitenizde firmanızı incelediğinde geçerlilik tarihi geçmiş belgelerle karşılaştıklarında sizi sorgulayacaklar ve bu işi yapmaya yeterli olmadığınızı düşüneceklerdir.

Web siteniz Çoklu Dili desteklemeli

Eğer verdiğiniz hizmetlerle farklı milliyetten müşteri kitlesine hitap ediyorsanız arama motorlarından gelecek yabancı ziyaretçilerin (muhtemel müşterilerin) sizi bulmalarını kolaylaştırmak adına web siteniz için web site çevirisi yani içeriğinizin diğer dillere tercümesini yaptırmalı ve bu alternatif dillerin web sitenize eklenmesini sağlamalısınız. Düşünün ki; Web Tasarım hizmetini global olarak veriyorsunuz. Anadili İngilizce olan bir ziyaretçi bu hizmeti Web Design diye arayacaktır. Eğer web sitenizde, sunduğunuz Web Tasarım hizmetinin Web Design adında alternatif çevirisi yoksa bu ziyaretçinin arama motorlarında yapacağı Web Design araması ile sizin web sitenizin bu arama sonuçlarında yer alması mümkün olmayacaktır.

Web siteniz GÜVENLİ olmalı

Websiteniz güvenli olmalı. Size sürekli maliyetler çıkartmamalı. Sitenizi oluşturan tüm parçalar her zaman en güncel versiyonlarında olmalı. Hacker saldırılarına karşı korunaklı olmalı. Sitenizin güvenli olmasında bir diğer etken sitenizin bulunduğu sunucudur. Maliyeti çok ucuz diye tercih edilen sunucular ileride size sıkıntı yaşatacaktır. (Tasarımlarını yaptığımız tüm siteler sadece Lisanslı yazılımlarla hazırlanmakta olup, ülkemizin en güvenilir hosting sağlayıcılarından biriyle çalışmaktayız)

 

Web Sitenin Avantajları Nelerdir?

 • Diğer reklam yöntemlerine bakıldığında en yüksek kitleye hitap edebileceğiniz tek reklam aracıdır,
 • Kurumunuzun veya kendinizin tüm dünyaya ulaşan bir şubesidir,
 • Haftanın 7 günü, günün 24 saati açık bir ofis olacak ve müşterilerinizin artmasına yardımcı olacaktır. Bu sayede gelirinizde artış meydana gelecektir,
 • Ürünlerinizin / Firmanızın daha çok tanınmasını sağlayacaktır,
 • Müşterileriniz ile aranızdaki iletişimi sağlar. Onların görüşlerini maliyetsizce almanıza olanak sunar,
 • Bayileriniz var ise, onlarla aranızdaki en uygun maliyetli iletişim kanalıdır,
 • Müşterilerinize duyurularınızı maliyetsizce ulaştırırsınız,
 • Kampanyalarınızdan daha çok insanın haberdar olmasını sağlar,
 • İnternette 7 / 24 hizmet veren bir mağanız olur.  Siz uyurken bile siteniz çalışır, sizi tanıtır, satış yapar,
 • İnsanlar sizi nereden ararsa arasın bulur,
 • Dağıttığınız kartvizitler, broşürler kaybolabilir ama Web siteniz kaybolmaz ve sizi unutulmaz kılar.

Haber Bültenime Katıl

Yakında paylaşmaya başlayacağım website tasarımı yapmak için bilinmesi gerekenler konulu paylaşımlarımdan haberdar olmak isterseniz içerik bültenime ücretsiz abone olabilirsiniz.

Diğer Yazılar

Teklif İsteği Göndermeden Önce

Benim Sizden Bir Ricam Var

Lütfen teklif talebinde bulunmadan, öncelikle hizmet sayfalarımı inceleyip, web tasarım fiyatlarım hakkında bilgi sahibi olunuz.

Tüm diğer sorularınız için İletişim sayfamda bana ulaşabileceğiniz bilgilerimi bulabilirsiniz. İletişime geçmek için çekinmeyiniz.