wordpress-site-tasima-wordpress taşıma

WordPress Site Taşıma

WordPress Site Taşıma, site yedeğiniz eğer GB’a varan dosya ve SQL büyüklüğüne sahipse wordpress taşıma süreci kolay lokma olmaktan çıkar. Eski hostunuzda bulunan site dosyaları ve SQL veritabanı yedeklenerek güvenli bir alana alınır. Vereceğiniz yeni hostta açılacak SQL için bir veritabanı kullanıcısı yetkilendirilir ve eski veritabanında yer alan veriler bu yeni veritabanına aktarılır. Bu aktarımların tamamlanmasını takip eden süreçte site dosyalarınız yeni hostunuza taşınır. Bir kaç ufak yapılandırma ayarından sonra tek yapmanız gereken domain adresinizin NameServer kayıtlarını yeni aldığınız hosta göre ayarlamaktır.

Webdeyeral olarak karmaşık olan bu işlemler zincirini sadece 100 TL karşılığında sizin için yapmakta olup, işlemlerinizi genellikle aynı gün içerisinde sonlandırmaktayız.

Neden Hosting/Sunucu Değiştirilir?

Hosting değiştirmek için birden çok sebep gösterilebilir ya da bahane üretilebilir. Webdeyeral olarak nacizane şunu tavsiye edebiliriz. Bilindiği üzere hosting fiyatları oldukça değişkendir. Yurtdışı kaynaklı hosting şirketi seçmeniz halinde belki yıllık 5 $’a bile host bulunabilmektedir. Yalnız, bu şirketlerin en büyük tehlikesi; suncularının yeterli güvenliğe sahip olmamaları ve sürekli illegal saldırılara maruz kalmalarıdır.

Bu gibi durumlar düşünüldüğünde  sizin bu illegal ataklardan olumsuz etkilenecek olmanız da aşikardır. Türkiye’de kullanılabilecek dürüst, işini çok iyi yapan ve buna karşılık çok uygun fiyatlara hosting hizmeti veren firmalar da bulunmaktadır. Burada firma seçerken göz önünde bulundurmanız gereken en birinci püf nokta hizmet sağlayınızın size hangi şartlarda, ne sıklıkta ve ne kadar süre içerisinde destek olduğudur. Çok uygun bir host sağladığınızda ama sorun yaşadığınızda destek kısa vadede gelmiyorsa sağladığınız/satın aldığınız hostun size hiçbir faydası olmayacaktır.

Host Değiştirme Sebepleri

  • Mevcut hostun güvenlik seviyesinin yeterli olmaması,
  • Mevcut hostun size sunduğu özelliklerin size yetmemesi
  • Mevcut hostta sürekli sorunlarla karşılaşılması,
  • Mevcut host sunucularına yapılan illegal saldırıların çokluğu,
  • HTML siteden PHP siteye geçilmek istenmesi

gibi nedenler hosting/sunucu değiştirmek isteyenlerin gerekçelerinden biri/bir kaçı olabilir.

Online Başvuru Yap!

Eğer siz de websitenizi taşımak istiyor ama işin içinden çıkamıyorsanız hemen başvuru yapmak için aşağıdaki formu doldurunuz. En kısa süre içerisinde sizinle irtibata geçeceğiz.