Hakkımda

Çevremdeki bir çok kimse bu işlere merak salıyor. Haklılar. Ben de öneriyorum. Gelin size kendi hikayemi anlatayım. Onlara da fikir vermiş olayım

1- Nasıl Başladı?

Merhaba ben Fatih Özün. Perdenin arkasındaki kişi benim 🙂

Çalıştığım iş yerinde gece vardiyasına geçmiştim. Çok fazla boş vaktim oluyordu. Bu anlar genellikle telefonda oynadığım bir oyunu oynamakla ya da iş yerindeki  boş anlarımda izlediğim yabancı dizilerle geçiyordu. Yani her şey boş ve faydasızdı benim için…

Eşimle yaşadığım tartışmalar da cabasıydı. Çünkü oyun oynayıp onları ihmal ediyordum. Zamanımı bana bir şeyler katacak şekilde kullanmaya karar vermiştim. Faydasız şeyleri bıraktım O zamanki gelirim, hayallerimizin peşinden koşmaya yetmiyordu. Bende ek iş aramaya başladım. 

2- Neler Yaptım?

Ben İşletme Lisans mezunuyum. 3 farklı ek iş başvurum oldu. 

Çeşitli alanlarda iş görüşmeleri yaptım. Kendime olan güvenim tamdı ama görüştüğüm kişilerden bana sunulan bir fırsat karşıma çıkmamıştı. Bir ek iş mutlaka bulmalıyım diyordum. Sonra aklıma bir fikir geldi.

Uzun yıllar Web Tasarım ilgilendiğim, uğraştığım, araştırdığım bir konuydu. “Neden bu becerimi profesyonele dökmeyeyim ki” diye düşündüm.

3- Fikir Nasıl Oluştu?

Nihayetinde Webdeyeral’ı; “Gururla gösterebileceğim tasarımlar yapmak” mottosu ile şirketlerin ya da şahısların ihtiyaç duyduğu hizmetleri en uygun fiyatlara sunmak hedefiyle Eylül  2015’de kurdum.

Öyle memnun etmeliydim ki insanları, arkadaşlarıyla bulundukları bir ortamda Web Tasarım konusu geçtiğinde beni önermeliydiler. Bedava reklam. Hep hedefim buydu. Bu süreçten sonra çok güzel insanlarla tanıştım. Prensiplerime hep uyduğum için İş yaptığım herkes beni başkalarına da önerdi. 

İnsanların en takdir ettiği yönlerimin; gece geç saatlere kadar ulaşılabilir olmam, uygun fiyatlara hizmetler üretmem ve verdiğim sözlerin arkasında durmam olduğunu düşünüyorum. 

4- Nasıl Gidiyor?

Dolar’ın 7 kat değerli olduğu günlerde sürekli olarak nasıl USD olarak gelir elde edebilirim diye kafa patlatıyordum ki Allah (c.c.) karşıma harika bir fırsat çıkardı. ABD’de bulunan yabancı bir şirketin Virtual Assistant ilanına başvurdum. Skype üzerinden İngilizce bir mülakat yaptık ve benimle çalışmak istediklerini söylediler.

Ağustos 2018’den beridir onlar için çalışıyorum. Artık Yurtdışına iş yapıyorum ve mevcut müşterilerimin referans olduğu kişilere yardımcı oluyorum. 

Sen de çok çalışır, gayret gösterir, dürüst olur ve doğru insanlarla karşılaşırsan bu hayat sonunda sana istediklerini mutlaka verir güzel kardeşim.

Dürüst ve Ulaşılabilir Ol

Verdiğin sözlerin arkasında dur. Yiyemeyeceğin lokmayı yeme. Tutamayacağın vaatlerde bulunma. Yapamayacağın işlere “hallederiz” deme. Sana ulaşılmaya çalışıldığında ulaşılabilir ol. Mutlaka geri dönüş yap.

Kaliteden Ödün Verme

Daha fazla kar elde etmek için bilinmeyen kaynaklardan indirdiğim tema ve bileşenleri kullanma. Elini taşın altına koy ve müşterilerin için hazırlayacağın web siteler için lisanslı yazılımlar satın al ve onları kullan. Yoksa sorun yaşadığında destek alamazsın. Ortada kalırsın.

En İyisini Yapmaya Çalış

Yaptığın işi en iyi şekilde yapmaya gayret göster. Ben en iyiyim deme. Senden çok daha iyiler her zaman olacaktır. Deveden büyük zürafa var, unutma!

Kendini Geliştir

Verdiğin hizmetlerde yaşanan gelişmeleri takip et. Yeni trendleri sen de öğren. Eksik noktalarını ve verdiğin hizmetlerin kalitesini artır. Daha çok gelir elde etmek istiyorsan İngilizce’yi kesin olarak öğrenmelisin. Sonra bana ulaş.

İnsanlar Neden Seninle Çalışır

Sana Biraz İpucu Vereyim

Ülkemizde güvenilir insan bulmak konusunda bir sıkıntı mevcut. Televizyonda izlediğimiz “bunu da yaptılar” konulu türlü türlü dolandırıcılık haberleriyle şoke oluyoruz.

Sen kiminle çalışmak isterdin, hiç düşündün mü?