DNS Önbelleği Temizleme

DNS Önbelleği Temizleme

Web sitenizde bir takım değişiklikler yaptınız ama bu değişiklikleri görüntüleyemiyorsanız DNS Önbelleği Temizleme‘niz gerekebilir. Peki DNS önbelliği nasıl temizlenir?

Öncelikle bilgisayarımızın Başlat menüsüne girip Çalıştır (Run) komutunu tıklıyoruz. Kimi bilgisayarlarda bu komut deaktif konumda olabilir. Eğer Çalıştır komut satırını bilgisayarınızın başlat menüsünde göremiyorsanız o zaman klavyeniz üzerinde yer alan ve başlat menüsünü açan (WinKey) tuşu ile birlikte R (Run) tuşuna basıyoruz. Karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere gelecektir. İçerisine cmd yazıp Tamam tuşuna basıyoruz.

calistir

Ardından açılan aşağıdaki pencereye aşağıdaki satırları tek tek yazıp Enter tuşuna basıyoruz.

  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /release
  • ipconfig /renew
  • exit
dns önbelleği temizleme
cmd komut penceresi

İşlemleri tamamladıktan sonra DNS önbelleğinizi temizlemiş olacaksınız. Browser’inizi yeniden başlatmadan önce tüm tarama geçmişinize ait kayıtlarınızı Ctrl+Shift+Del tuş kombinasyonuna birlikte basarak temizlemenizi öneririz. Her türlü sorularınızı yorum eklemek suretiyle iletebilirsiniz.

İyi günler dileklerimizle,

Webdeyeral

 

Haber Bültenime Katıl

Yakında paylaşmaya başlayacağım website tasarımı yapmak için bilinmesi gerekenler konulu paylaşımlarımdan haberdar olmak isterseniz içerik bültenime ücretsiz abone olabilirsiniz.

Diğer Yazılar

Teklif İsteği Göndermeden Önce

Benim Sizden Bir Ricam Var

Lütfen teklif talebinde bulunmadan, öncelikle hizmet sayfalarımı inceleyip, web tasarım fiyatlarım hakkında bilgi sahibi olunuz.

Tüm diğer sorularınız için İletişim sayfamda bana ulaşabileceğiniz bilgilerimi bulabilirsiniz. İletişime geçmek için çekinmeyiniz.