Cpanel Dosya Yedekleme

Cpanel Dosya Yedekleme

Cpanel Dosya Yedekleme

Bu yazımızı yakında yayımlayacağım “WordPress Site Nasıl Taşınır?” adlı yazı dizisine yardımcı olması için yazıyorum. Şimdi gelin Cpanel Dosya Yedekleme nasıl yapılır görsel örneklerle anlatalım.

Adım 1 – Cpanele Giriş

siteniz.com/cpanel adresinden Cpanel‘e kullanıcı adınızı ve parolanızı yazarak giriş yapıyoruz.

Adım 2 – Dosya Yöneticisi’ne Giriş

Websitenize ait tüm dosyalara Dosya Yöneticisi üzerinden erişebiliriz. Dosya Yöneticisi’ni seçip devam ediyoruz.

Adım 3 – Yedeklenecek Dosyaların Seçilmesi

Websitemize ait dosyalar public_html klasörü içerisinde yer almaktadır. Plesk panelde ise bu dosyalara httpdocs klasörü içerisinden erişebiliriz. Biz sitemize ait ne varsa indirmek istediğimiz için public_html klasörünü bir kere tıklayıp, üst menüde yer alan Sıkıştır butonunu tıklıyoruz.

Adım 4 – Yedek Tipini ve Kaydetme Konumunu Seçme

Sıkıştırma işlemine başlamadan önce karşımıza gelen popup pencere içerisinden Zip Arşivi seçeneği işaretleyip, sıkıştırıldıktan sonra dosyamızın nereye kaydedileceğini yazıp Compress Files butonuna basıyoruz

Adım 5 – Dosyamızı İndirme

Ve sonunda sıkıştırılmış dosyamıza kavuştuk. public_html.zip uzantılı dosyamızı seçip yukarıdaki menülerde yer alan İndir butonuna basıyoruz.

 

İşlemlerimiz tamamlandı. Dosyanızın hayrını görünüz. Aklınıza takılan konularda yorum eklemeyi ihmal etmeyiniz.

İyi günler dileklerimizle,

Webdeyeral

Haber Bültenime Katıl

Yakında paylaşmaya başlayacağım website tasarımı yapmak için bilinmesi gerekenler konulu paylaşımlarımdan haberdar olmak isterseniz içerik bültenime ücretsiz abone olabilirsiniz.

Diğer Yazılar

Teklif İsteği Göndermeden Önce

Benim Sizden Bir Ricam Var

Lütfen teklif talebinde bulunmadan, öncelikle hizmet sayfalarımı inceleyip, web tasarım fiyatlarım hakkında bilgi sahibi olunuz.

Tüm diğer sorularınız için İletişim sayfamda bana ulaşabileceğiniz bilgilerimi bulabilirsiniz. İletişime geçmek için çekinmeyiniz.